Corda - to nejlepší pro chlapa
napsal: Bobr 14.1.2014

V roce 2012 se dvojice statečných (Bobr a Lukáš) zúčastnila čekatelského lesního kurzu s názvem Corda. Pokračovali tak v nepsané oddílové tradici.

Jak známo - tento kurz je velice "drsný" a proto tam frekventanti odjížděli se smíšenými pocity. Celý kurz se skládá ze dvou víkendů (jarní zahajovací a podzimní zkouškový) a letního tábora. Na kurzu je kolem 30 dospívajících kluků a atmosféra je vždy úžasná!

Zahajovací víkend proběhnul od 27.4. do 1.5. v podhůří Krkonoš - na skautské základně v Hostinném. Zde se účastníci seznámili s kurzem, s ostatními frekventanty a instruktory. Mimo přednášek bylo na programu 2-denní putování krásnou jarní přírodou, spousta her a dobrého jídla. Z víkendu všichni odjížděli nejen se spoustou úkolů, které museli splnit ale také s očekáváním jestli bude letní běh kurzu tak super jako zahajovací část!

Tábor se konal od 3.8. do 12.8. na tábořišti nedaleko Ledče nad Sázavou. Hlavní náplní byly přednášky, přednášky a zase přednášky. Aby účastníci nezlenivěli spaním na přednáškách vedení si pro ně připravovalo samé zajímavé hry protože budoucí absolventi pomáhají, nebo budou pomáhat při vedení oddílu, tudíž jim byla nenásilnou formou předávána inspirace do jejich nové kariéry. V průběhu se také psaly testy a prezentovaly projekty, které byly za "domácí úkol". A protože vše jednou končí i tábor se nachýlil ke konci a všichni odjížděli zpět do svých oddílů a domovů předávat a šířit nabranou atmosféru a inspiraci.

Zkouškové setkání bylo formou vodního puťáku na řece Moravě od 27.9. do 30.9. Počasí bylo vydařené a řeka prázdná takže flotila mužů mohla nerušené doplout až do Olomouce. Další zkoušky se psaly v průběhu a poslední večer bylo pasování do stavu čekatelského. Bohužel v řádném termínu dokázalo splnit podmínky absolvence jen 12 účastníků ze 30! Což svědčí o náročnosti kurzu!

Michael Weber - Bobr

Tento článek byl přečten již 1515 x Tisknout článek Sdílet na facebook