Roverský puťák SLOVENSKO 2012
napsal: Bobr 5.10.2012

První společný puťák našeho obnoveného oddílového roverského kmene jsme zažili na Slovensku. Naplánovaný jsme měli přechod Malé Fatry a Nízkých Tater. Prožili jsme krásných sedm dní převážně v přírodě, kde jsme dokázali utvořit super společenství. Každý si z tohoto putování určitě něco odnesl, ať to byly zážitky horší – pár puchýřů, bolavé nožičky a ramena, namožené svaly, ale i ty lepší – pobyt v krásné přírodě, bratrské společenství, trochu klidu do duše, pocit sebepřekonání.

Vše začalo v úterý 14. srpna, kdy jsme se v „nekřesťanskou“ hodinu 4:45 setkali na nádraží v Havlíčkově Brodě. Vlaky jsme dojeli až do Strečna, kde začalo naše pěší putování...

Středa 15.8.2012 (2. Den)

Ráno nám C.I.D. přidal ještě půlhodinu spánku, oproti večer smluvenému budíčku, ale vstávání do studeného rána nebylo nic příjemného. Lišák se vydal hledat odpadky, které včera večer odnesl, abychom neměli nezvaného hosta v podobě medvěda a zjistil, že odpadky zmizely. „Igelitka plná odpadků zřejmě nebude vizitkou pro jednu nejmenovanou firmu, která měla na vnější straně své logo,“ řekl jsem si a šel jsem na snídani. Během snídaně nám Lukáš rozdělil role. Např.: fotograf, celebrita, šéfkuchař, atd. každý si ještě od Bobra vylosoval číslo a batohům taky rozdal čísla. Podle toho, jaké jste měli číslo, ten batoh jste nesli. (Jen půl dne naštěstí :)

Začali jsme stoupat na vrch Suchý. Nahoře jsme si stanovili výzvu, že na každém vrcholu označeném cedulkou uděláme 10 kliků s batohem na zádech (to jsme si pěkně zavařili). Někteří po pár vteřinách koukali na ostatní, co ještě blbnou a z jiných se nenávratně staly placky. Následovala cesta na "Malého Skřivana" (Malý Kriváň). Z "Velkého Skřivana" jsme seběhli na horní stanici lanovky, zavítali na místní „keramiku“ a doplnili zásobu vody. Poté na poslední vrchol dnešní cesty – Chleb. Odklikovali jsme a slezli na chatu pod Chlebom, kde jsme spali. Uvařili jsme si fazole, abychom měli výkonnější vytápění stanu, umyli se v místním „bazénku“ a šli spinkat.

Zapsal: Pirát

Pátek 17.8.2012 (4. Den)

Weberovic chata

Tento den byl významný už tím, že byl věnován odpočinku po přechodu Malé Fatry. Tudíž jsme si přispali, snídaně byla dobrá. Bobr s některými byl nabrat minerálku poblíž chaty. A my ostatní jsme se byli projít po okolí chaty. Kaštánek a Pavlík tento den pojali jako slibový, a proto se jali do příprav na svůj roverský slib. Mezitím Cid odjel na nákup do Dolného Kubína, ale neměl se moc k návratu. Když přišel, mohl se dělat oběd (knedlo – zelo).

Program odpoledne byl podobný co dopoledne (průzkum a odpočívání). Kaštánek s Pavlíkem mezitím stavěli slibový oheň na louce za chatou. K večeři byla rybičková pomazánka od Lajoše a Martina. Poté jsme se šli koupat do Oravy (to je řeka). Již se táhlo na devátou večerní a všichni šli spát, kromě Pavlíka, Kaštánka, Cida, Lišáka, Lukáše a Bobra. Pavlík a já jsme před ostatními slibovali u našeho ohně. Náš slib se vydařil a mohli jsme jít spát.

Zapsal: Kaštánek

Toto byla malá ochutnávka. Jak to celé dopadlo? Přešli jsme i Nízké Tatry? Nepřepadl nás medvěd? To a mnohem víc se dočtete v roverské kronice! Co jiného dodat? Snad jen to, že jsme se všichni ve zdraví vrátili zpět k našim maminkám a tatínkům.

P.S.: Podívejte se na naše krásné fotky, abyste mohli závidět o to více ;-)

Michael Weber - Bobr

» Fotogalerie »