Farní den
napsal: T. Höger 13.11.2011

Sobota druhého zářijového víkendu patřila v naší farnosti farnímu dni. Je to setkáni přátel, kamarádů, dětí, mladých a starších; setkáni všech, kteří do farnosti patří. Letošní setkáni se neslo v duchu Dne evropského dědictví a skautského oddílu Blesk.

V sobotní odpoledne 10. 9. 2011 bylo na děkanství rušno. Už od rána se začalo na farní zahradě stěhovat, připravovat prostory. Skauti připravili stan, stanoviště na různé hry a blízké ohniště. Mezi tím se na faře scházely děti, mládež, dospělí, rodiče a prarodiče, jednoduše řečeno - zastoupení všech generací.

Pár minut po 14. hodině pan vikář Hroznata přivítal více než 150 farníků a přátel na farním dnu. Příjemné odpoledne otevřelo divadelní představení dětí "O milosrdném samaritánovi". Nádherné písničky a vynikající choreografie byly zážitkem nejen pro děti, ale také pro nás dospělé. Pod stanem se u mikrofonu vystřídali skupiny Vý-Bůch a Dokořán.

Děti se během odpoledne mohli zúčastnit "Rytířského klání" - čekaly na ně disciplíny jako lukostřelba, souboj na kládě, vysvobozování princezny z věže (horolezecká stěna), procvičení důvtipu a taktiky, souboj se štíty, zručnost s dřevcem apod. Ve farním sále bylo možno vidět fotografie z farních akcí za uplynulý rok a očekávané video z farního dětského tábora Jeníkov 2011.

Farní den pokračoval večerní mší svatou v našem kostele se začátkem v 18 hodin. Po mši svaté jsme farní den zakončili opékáním na farní zahradě. K posezení u ohně nám hrál a zpíval písničkář Pavel Lutner. Klobás, chleba, piva, nealko nápojů a hořčice bylo dost, a tak se příjemně povídalo až do pozdních večerních hodin.

Bylo to příjemné setkáni - setkání farníků a přátel, setkáni lidí, kteří chtěli přijít. Spojovala je dobrá nálada a ochota něco hezkého pro farnost udělat. Díky všem, kteří jste přišli a připravili farní den. Velké dík patří našim skautům, kteří připravili podstatnou část programu.

Tomáš Rastislav Höger

Tento článek byl přečten již 1293 x Tisknout článek Sdílet na facebook