2. setkání moravského jamooddílu
napsal: Bobr 9.5.2011

Ve dnech 29.4.-1.5.2011 se uskutečnilo již 2. přípravné setkání na jamboree ve Starých Hutích asi 50 km od Brna. Na setkání jsem vyjel o něco později, než jsem předpokládal. V 17:02 jsem nastoupil na rychlík do Brna. Jen tak tak jsem našel autobusové nádraží, asi 2 minuty před odjezdem posledního spoje do Starých Hutí. Cestou jsem se seznámil s mojí vedoucí patroly, jen abych Vám to upřesnil, celý český kontingent je rozdělen na jednotlivé jamooddíly, ty jsou pak rozděleny na patroly. Oddíly mají své vlastní tábořiště. Já mám to štěstí, že jsem v samostatné patrole, která bude bydlet s ostatními patrolami z jiných zemí (nejnovější informace jsou, že budeme sdílet tábořiště s patrolou ze Španělska, Rumunska a Ghany).

Do Starých Hutích jsme přijeli už za tmy, naštěstí ostatní účastníci nebyli potichu, takže jsme to lehce našli. Ještě tentýž večer si na nás vedoucí přichystali noční "terénní" hru. V pořádku jsme se vrátili zpět, akorát jedna patrola se vrátila až kolem půl druhé v noci. A tak všichni značně unavení zalehli a spali a spali. Druhý den utekl jako voda, učili jsme se novým věcem, žonglování, lasování dokonce i moravským tancům (polka, obkročák, atd. :)) K večeru jsme se naučili nový sport původem ze Švédska zvaný Brandball.

A večer nás již čekal tradiční oheň, který nesmí na čarodějnice chybět. Spát se šlo až pozdě v noci.

V neděli proběhly méně zábavné činnosti, jako vymýšlení klasických českých výrobků, tradic a pokrmů na "Festival of culture", kde každá země na jamboree bude předvádět typické věci (pokrmy, hry, klasické knížky, atd.) pro svou zemi. Po úklidu zbývala jen cesta na autobus a hurá domů se spoustou nových zážitků, kamarádů a informací... :-)

Michael Weber - Bobr

Tento článek byl přečten již 1421 x Tisknout článek Sdílet na facebook