Letní tábor KUKLE 2010
napsal: Cid 21.8.2010

Tento článek vznikal průběžně během tábora jako součást jakéhosi on-line zpravodajství o táborovém dění.

1. týden - stavění, příjezd skautů (st), příjezd vlčat (ne)

Počasí nám přeje, za pondělí a úterý se podařilo postavit jídelnu, kuchyň včetně kamen, horolezeckou stěnu a pár drobností. Ve středu jsme přivezli zbytek materiálu a dorazili skauti. Stojí tak již všechny stany, 2 tee-pee, latrína atd. Kromě práce nás již také čekaly první táborové radosti - např. vodní skluzavka:-)

Víkendový déšť jsme přečkali bez úhony - nové podsady fungují na jedničku. V pátek skauty čekal nácvik záchrany tonoucího, lakros a noční ultimate frisbee, v sobotu pak např. nácvik záchrany z ledovcové trhliny v nedalekém lomu a první test táborové sauny. V neděli se zdvojnásobil počet táborníků příjezdem vlčat.

2. týden

Na začátku týdne se rozjely celotáborové hry - vlčácký Stroj času a skautská Hilsneriáda. Krom toho jsme pokračovali např. v procvičování záchrany tonoucího či základů jištění na laně, lezení na stěně, hledání léčivých a jiných bylin, úspěch měla i hra Nemocnice na kraji lesa - jakýsi souboj 3 nemocnic se spoustou různých zdravotnických simulací. Jedno odpoledne jsme strávili v Polné (prohlídka muzea, zmrzlina, koupání, malá anketa v rámci etapovky...) Máme za sebou také závod v orientačním běhu doplněném několika disciplínami jako bungee running, lezení po stěně, jízda na kanoi apod. Několikrát jsme už využili naši táborovou saunu - letos pro cca 12 osob!

Ve velkém se psaly pohledy a dopisy. Ve středu nás navštívili bratr Jestřáb - Josef Tichý sj. s otcem biskupem Josefem Kajnekem - společně jsme mimo jiné slavili mši sv. V pátek navečer se spustil vydatný déšť - ten alespoň vyhnal hlučné sousedy, kteří měli původně v plánu cosi opodál oslavovat:-)

Až na pár drobných říznutí se jsme všichni v pořádku a v dobré náladě!

3. týden

I 3. táborový týden stojí za to! Počasí je poměrně příznivé, jen táborový oheň jsme o den odložili. V již tradiční táborové velké terénní zdravotnické hře HELP! obstály všechny družiny - nalezly a ošetřily posádku havarovaného letounu. Úspěšně pokračují etapové hry, učíme se žonglovat, střílet z luku, vyrábíme spoustu věcí v dílnách, hrajeme lakros ale i airsoft. Do provozu byla uvedena lanová překážka Big swing - jakási obří houpačka. Půl dne jsme též věnovali brigádě v lese domluvené s p. hajným.

Samostatnou kapitolou je táborová kuchyň - tradiční pojem "výkrmna u Nika" se letos mění na "výkrmnu u Havrana" (někdy více někdy méně mocně podporovaného službou) - nemůžeme si stěžovat (až na opravdu nezvladatelný nadbytek krupicové kaše se sirupem, kterou si někteří jedinci neoblíbili) - výborné knedlozelovepřo, lívance, rajská s hovězím a knedlíčkem, buchta z polní trouby, ale i kulinářské speciality jako "Sadomaso na pepři" (sójové maso, o kterém mnozí dlouho věřili, že jde o jehněčí:-) ) atd.

Skauti se vydali na dvoudenní výšlap po okolí, během kterého hledali důkazy ve prospěch Leopolda Hilsnera (etapovka skautů).

Dnes (středa) očekáváme návštěvu otců Hroznaty a Tomáše z HB - společně mimo jiné plánujeme slavit mši sv.

Konec tábora se kvapem blíží, všichni se těší domu, ale po Kukli, společných programech a táborovém životě se nám bude stýskat...

>> Fotogalerie >>

Petr Vondráček - Cid